Sarolea (Nr 8048103)

Sarolea
Waga
Sztuk
Sarolea
Długość
200 cm
150 kg
1
Łączna waga:
150 kg
Dystans
2371 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Finlandia, Uusimaa, Helsinki

Od 21 wrz 2021 do 30 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Belgia, Region Stołeczny Brukseli, Bruksela

Od 1 paź 2021 do 31 paź 2021


Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wydają się na ogół trudne do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - jednak tylko na pozór. Poprawnie przymocowany pojazd na pewno przetrwa drogę bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie transportu na naczepie, obowiązkowe są 4 liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą zaledwie dwie, bowiem posiadają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Najważniejsze jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Występują ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj dopytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest niepewne i zagraża popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma może zabrać motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.