(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Scania R400 (Nr 7598598)

Scania R400
Waga
Sztuk
Scania R400
Długość
2000 cm
Szerokość
240 cm
Wysokość
260 cm
19000 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
19000 kg
Dystans
6580 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Holandia, Holandia Południowa, Rotterdam

8 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Gwinea, Conakry, Konakry

29 kwi 2021


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta pojawia się nierzadko, gdy zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte 4 pasami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Trzeba pamiętać także, iż faktyczna masa przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę do odbioru wozu.