(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Scarabeo aprilla (Nr 5372054)

Scarabeo aprilla

Marka i model:

Scarabeo aprilla

Waga w kg (łączna):

100

Budżet zlecenia [zł]:

400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1252.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Lombardia, Arese

Od 8 lis 2019 do 29 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Katowice

Od 30 lis 2019 do 8 gru 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często kosztowne towary, które wyglądają na dosyć trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Nieproste - jednakże tylko pozornie. Bezbłędnie umocowany pojazd w 100% przetrwa transport bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, konieczne będą cztery taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są raptem 2, ze względu na fakt, że mają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Najważniejsze jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Występują także platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i często nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma może zabrać motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.