Schlepper Fendt Vario 312 (Nr 6479829)

Schlepper Fendt Vario 312

Marka i model:

Schlepper Fendt Vario 312

Długość [m]:

4.150

Szerokość [m]:

2.385

Wysokość [m]:

2.800

Waga w kg (łączna):

4350

Dystans: 889.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Brandenburgia, Altlandsberg

Od 14 wrz 2020 do 27 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Szwecja, Västra Götaland, Köpmannebro

Od 30 wrz 2020 do 4 paź 2020


Transport maszyn rolniczych

Transport urządzeń rolniczych niejednokrotnie bywa transportem o dużych gabarytach. Do urządzeń rolniczych klasyfikujemy kombajny, przyczepy rolnicze, siewniki, rozsiewacze nawozów, snopowiązałki jak i wiele innych. Olbrzymie urządzenia rolnicze bywają pojazdami nienormatywnymi. Urządzenia te nie mogą zwyczajnie poruszać się po polskich trasach, bowiem ich wymiar przerasta dozwolone gabaryty zakładane przez kodeks drogowy w kraju jak i w Unii Europejskiej. Problem przedstawiać może dodatkowo napór osi urządzeń rolniczych, który przewyższa standardy możliwe dla większości dróg.

Jak przewozi się pojazdy rolnicze?

Do przewozu urządzeń i pojazdów uprawnych nierzadko korzysta się z przyczepy typu semi i tiefbett. Przewoźnicy oferujący przewóz pojazdów rolniczych powinni dysponować odpowiednio przystosowanymi lawetami, jakie potrafią przewieźć pojazdy uprawne, których waga jest do kilku ton, jak przykładowo kombajny. Przewoźnik podejmujący się transportu pojazdu uprawnego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a również posiadać właściwe uprawnienia, sprzęt branżowy i praktykę. W przypadku, jeśli zestaw przerasta dozwolone zasady wymiarami lub ciężarem, konieczne jest zdobycie specjalnego pozwolenia, a jeszcze potrzebny będzie udział pilota przy przewozie.

Koszt przewozu urządzeń uprawnych

Koszt transportu pojazdu rolniczego jest związana od gabarytów, ciężaru i stanu urządzenia. Na koszt przewozu wpływa dodatkowo długość między miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Szczególnym elementem może być również czas przewozu.