(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Schwinn Hope 50 (Nr 7540722)

Schwinn Hope 50
Waga
Sztuk
Schwinn Hope 50
Długość
181 cm
73 kg
1
Łączna waga:
73 kg
Dystans
2188 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Kolorado, Pagosa Springs

Od 24 mar 2021 do 4 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Meksyk, Kalifornia Dolna Południowa, San José Del Cabo

Od 15 kwi 2021 do 29 kwi 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wydają się stosunkowo trudne do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - aczkolwiek tylko na pozór. Dobrze przymocowany jednoślad w 100% przetrzyma przewóz bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, potrzebne są cztery pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą raptem 2, gdyż mają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas jazdy, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach auta i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Występują także platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Można zawsze dopytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niepewne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma może zabrać motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.