(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Scianka i drzwi prysznicowe (Nr 5462166)

Scianka i drzwi prysznicowe

Długość [m]:

0.9

Szerokość [m]:

0.9

Wysokość [m]:

2

Waga w kg (łączna):

50

Typ usługi:

Tylko transport

Dystans: 1594.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Oleśnica

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Barwell

Termin elastyczny


Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

Przy transporcie elementów szklanych, delikatnych oraz łamliwych warto z wyprzedzeniem rozpatrzeć możliwość zabezpieczenia przesyłki – w takiej kwestii nie wystarczy jedynie karton. Pustą przestrzeń pakunku warto wypełnić miękkimi częściami osłaniającymi. Element kruchy dobrze jest owinąć w folię stretch – szczególnie uwagę powinno się poświęcić przedmiotom pękającym i dodatkowo należy wypełnić wolne miejsca w kartonie, aby się one nie przemieszczały. Folię oklejamy taśmą klejącą, najczęściej taśmą pakową. Oprócz ochronienia przedmiotu folią, decydujące jest także otoczenie przedmiotu tekturą lub włożenie go do kartonowego pudełka.

Jeśli przewozimy duże tłukące się przedmioty np. szyby, to należy zabezpieczyć je zarówno przed roztłuczeniem jak również przed porysowaniem. Szklany przedmiot okręcamy szczelnie folią bąbelkową, zaklejamy taśmą szarą, układamy w pudle i drukowanymi literami umieszczamy napis „Uwaga szkło!” lub przyklejamy notkę ostrzegawczą z podobnym napisem.

Mniejsze ze szkła przedmioty takie jak kieliszki, lampki można owinąć starymi kartkami z magazynów lub papierem. Kolejnym krokiem jaki robimy to umieszczamy je w kartonie w taki sposób, aby nie mogły się o siebie obijać. Taką samą techniką pakujemy kryształy. W przypadku średniej wielkości szklanych rzeczy, na przykład żyrandole czy monitory, warto użyć dla dodatkowej osłony elastyczne materiały, jak np. ręczniki oraz szmatki.

Koszt transportu elementów kruchych zależy od wagi, wymiarów, odcinka do pokonania oraz terminu przewiezienia paczki. Ważne znaczenie może mieć również fakt, jeżeli żądamy użycia profesjonalnych tworzyw zabezpieczających (jeżeli zależy nam na tym, aby to firma przewozowa zabezpieczyła przedmiot). Na przykład, na Clicktrans.pl przewóz szklanych drzwi na trasie Poznań – Dąbrowa Chełmińska to wydatek niecałe 140 złotych. Za transport lustra na trasie Warta – Gliwice cena wyniosła 250 zł.