(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Specjalnej ostrożności, Szkło / Kruche / Łamliwe Dodano: 2017-11-05 20:26

Ścianka prysznicowa

(Nr 2135850)
Ścianka prysznicowa

Długość [m]:

200

Szerokość [m]:

70

Wysokość [m]:

200

Waga w kg (łączna):

20.00

Typ usługi:

Tylko transport

Opakowanie ładunku:

ścianka jest w kartonowym pudełku, zabezpieczona pianką itp...

Budżet zlecenia [zł]:

250

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 464.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (1)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ childQuestion.message }

Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

    Przy transporcie rzeczy łatwo tłukących się, delikatnych lub łamliwych jest konieczność z wyprzedzeniem zatroszczyć się o możliwość zabezpieczenia paczki – w takiej sytuacji nie wystarczy standardowy karton. Pustą przestrzeń paczki należy wypełnić gąbczastymi elementami osłaniającymi. Przedmiot najlepiej owinąć w folię bąbelkową – w głównej mierze swoje zainteresowanie powinno się poświęcić elementom szklanym i pamiętać, żeby zapełnić niezajęte miejsca w pudle, aby się one nie poruszały. Folię zabezpieczamy taśmą klejącą, najlepiej taśmą budowlaną. Nie licząc osłonięcia rzeczy folią, zasadnicze jest także otoczenie elementu gazetą lub wsunięcie go do kartonowego opakowania.

    Jeżeli przewozimy duże tłukące się elementy na przykład lustra, to powinno się ochronić je zarówno przed roztłuczeniem jak również przed porysowaniem. Szklany przedmiot zawijamy szczelnie folią bąbelkową, zaklejamy taśmą budowlaną, układamy w kartonie i czytelnie podpisujemy ”Ostrożnie szkło!” lub przyklejamy naklejkę ostrzegawczą z podobnym komunikatem.

    Drobne szklane elementy przykładowo szklanki, lampki warto osłonić starymi gazetami lub ręcznikami. W dalszym kroku umieszczamy je w pudle w taki sposób, aby nie dotykały się. Podobną techniką owijamy kryształy. W przypadku średniej wielkości łatwo tłukących się rzeczy, na przykład żyrandole czy telewizory, należy wykorzystać dla dodatkowego zabezpieczenia elastyczne materiały, przykładowo bluzki lub szmatki.

    Koszt transportu elementów delikatnych uzależniony jest od wagi, formatów, odcinka do pokonania i daty przewiezienia przesyłki. Kluczowe znaczenie może mieć również fakt, kiedy wymagamy użycia profesjonalnych materiałów zabezpieczających (jeżeli chcemy, żeby to firma przewozowa zabezpieczyła przedmiot). Np., na aukcji transportowej transport przeszklonych drzwi z Dąbrowy Chełmińskiej do Poznania to koszt zaledwie 140 zł. Za transport lustra z Gliwic do Warty to wydatek rzędu 250 zł.

Adres i termin nadania

Warszawa, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Jelenia Góra, Polska

Termin elastyczny