(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

ściankę szklaną do prysznica (walk in 80 cm na 2 m szer 10 cm) waga ok 20 kg (Nr 5413794)

ściankę szklaną do prysznica (walk in 80 cm na 2 m szer 10 cm) waga ok 20 kg

Długość [m]:

2

Szerokość [m]:

0.8

Wysokość [m]:

2

Waga w kg (łączna):

20

Typ usługi:

Tylko transport

Instrukcje szczególnej ostrożności:

nie rzucać

Opakowanie ładunku:

w kartonie - zapakowana bezpiecznie

Budżet zlecenia [zł]:

100

Dystans: 187.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Poznań

Od 15 lis 2019 do 20 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

Od 20 lis 2019 do 30 lis 2019


Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

Przy przewożeniu elementów szklanych, kruchych lub niewytrzymałych przydałoby się z wyprzedzeniem pomyśleć o możliwości ochronienia paczki – w takiej kwestii nie wystarczy standardowy karton. Pustą przestrzeń pakunku trzeba wypełnić gąbczastymi fragmentami osłaniającymi. Przedmiot dobrze jest zawinąć w folię bąbelkową – przede wszystkim swoje zainteresowanie powinno się poświęcić elementom pękającym i dodatkowo należy wypełnić puste przestrzenie w pudle, aby się one nie poruszały. Folię mocujemy taśmą klejącą, najlepiej taśmą pakową. Nie licząc osłonięcia rzeczy folią, zasadnicze będzie także otoczenie elementu tekturą lub włożenie go do kartonowego pudełka.

Kiedy przewozimy wielkie ze szkła przedmioty np. szyby, to wypadałoby ochronić je zarówno przed rozbiciem jak również przed popękaniem. Ze szkła element owijamy dokładnie folią stretch, zaklejamy taśmą budowlaną, umieszczamy w pudle i drukowanymi literami umieszczamy napis ”Ostrożnie szkło!” lub umieszczamy naklejkę informującą z podobnym komunikatem.

Nieduże szklane przedmioty przykładowo kieliszki, lampki dobrą praktyką jest osłonić starymi kartkami z magazynów lub ręcznikami. Kolejnym krokiem jaki robimy to układamy je w pudle w taki sposób, aby nie stukały o siebie. Tak samo układamy kryształy. W przypadku większych szklanych przedmiotów, takich jak żyrandole lub monitory, wypada wykorzystać dla dodatkowego zabezpieczenia gąbczaste materiały, jak np. bluzki lub gąbki.

Koszt transportu elementów delikatnych uzależniony jest od ciężaru, formatów, odcinka do pokonania oraz daty realizacji paczki. Ważne znaczenie może mieć również fakt, jeśli wymagamy użycia specjalnych materiałów ochraniających (jeśli chcemy, aby to firma transportowa ochroniła przedmiot). Na przykład, na Clicktrans.pl przewóz szklanych drzwi z Dąbrowy Chełmińskiej do Poznania cena wyniosła zaledwie 140 PLN. Za transport lustra na trasie Warta – Gliwice cena wyniosła 250 zł.