(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

SCOOPY 125 (Nr 4747068)

SCOOPY 125

Marka i model:

SCOOPY 125

Waga w kg (łączna):

80.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 72.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Begur

11 sie 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Cadaqués

12 sie 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często cenne towary, które wydają się dość trudne do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - chociaż tylko złudnie. Odpowiednio umocowany motocykl na pewno przetrzyma transport bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, niezbędne są 4 pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą zaledwie dwie, ponieważ posiadają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Kluczowe jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu i między transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy przewoźnik może zabrać pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.