(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-01-31 16:03

scooter

(Nr 2339280)
scooter

Marka i model:

Sym ORBIT II 50

Waga w kg (łączna):

100.00

Dystans: 687.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle oraz skutery to zwykle drogie towary, które wydają się dosyć trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Ciężkie - wszakże jedynie pozornie. Prawidłowo zamocowany motocykl na pewno przetrzyma przewóz bez jednej skazy.

     Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, konieczne są 4 pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą wyłącznie dwie, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Kluczowe jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach wozu i między przewożonymi przedmiotami.

    Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

     Należy zawsze dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest niepewne i grozi zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

     Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy przewoźnik może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Aigle, 1860, Szwajcaria

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Kolonia, 50667, Niemcy

Termin elastyczny