(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

scooter derbi ds 50 (Nr 4927762)

scooter derbi ds 50

Marka i model:

derbi ds 50

Waga w kg (łączna):

70.00

Budżet zlecenia [€]:

50

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 659.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kastylia-La Mancha, Santa Cruz Del Retamar

26 sie 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicia, Negreira

13 wrz 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często cenne towary, które wyglądają na na ogół niełatwe do unieruchomienia w trakcie transportu. Trudne - chociaż tylko złudnie. Poprawnie przymocowany motocykl w 100% przetrzyma przewóz bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie transportu na naczepie, niezbędne są 4 pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są zaledwie dwie, gdyż posiadają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Istotne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach auta i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują także platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt stale. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy przewoźnik może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.