(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Scooter eléctrico de movilidad reducida (Nr 4886994)

Marka i model:

Elegance

Waga w kg (łączna):

100.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 377.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Umbrete

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Castilla-La Mancha, Malagón

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wydają się ogólnie niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Niełatwe - niemniej jednak tylko pozornie. Należycie umocowany motocykl w 100% przetrzyma trasę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, niezbędne będą cztery taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą zaledwie 2, ponieważ dysponują one szyny uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Najważniejsze jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest niepewne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.