(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-02-21 23:33

Scooter honda passion (Nr 2403072)

Scooter honda passion

Marka i model:

Honda passion

Waga w kg (łączna):

135.00

Budżet zlecenia [€]:

50

Dystans: 255.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory oraz skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wyglądają na stosunkowo ciężkie do unieruchomienia w trakcie transportu. Niełatwe - chociaż tylko złudnie. Dobrze przymocowany motocykl na pewno przetrzyma transport bez ani jednej rysy.

     Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, obowiązkowe są 4 liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są zaledwie dwie, gdyż dysponują one szyny powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Najważniejsze jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas drogi, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

    Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

     Można zawsze dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niepewne i grozi zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

     Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma może wziąć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Palma, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Barcelona, Hiszpania

Termin elastyczny