(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-01-29 21:38

Scooter Honda sh125

(Nr 2333296)

Marka i model:

Honda SH125i

Waga w kg (łączna):

120.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2196.00 km

Informacje dodatkowe:

Scooter Honda SH125i year 2006 Value +/- £700

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ childQuestion.message }

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj cenne towary, które wyglądają na ogólnie nieproste do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - chociaż jedynie złudnie. Dobrze umocowany motocykl na pewno przetrwa przewóz bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą tylko dwie, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Ważne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta oraz między przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest niepewne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przetransportować motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Londyn, 10431, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Lizbona, 1100-148, Portugalia

Termin elastyczny