(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-01-29 21:38

Scooter Honda sh125

(Nr 2333296)

Marka i model:

Honda SH125i

Waga w kg (łączna):

120.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2196.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory i skutery to często cenne towary, które wydają się ogólnie ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - chociaż jedynie złudnie. Bezbłędnie zamocowany pojazd w 100% przetrzyma trasę bez jednej skazy.

     Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, konieczne będą 4 pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są ledwie dwie, bowiem posiadają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Najważniejsze jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach auta i między przewożonymi obiektami.

    Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

     Należy zawsze wypytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest niepewne i zagraża popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

     Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy przewoźnik może przewieźć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Londyn, 10431, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Lizbona, 1100-148, Portugalia

Termin elastyczny