(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Scotter (Nr 6464262)

Scotter

Długość [m]:

120

Szerokość [m]:

0.7

Wysokość [m]:

1.20

Waga w kg (łączna):

85

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Nie

Budżet zlecenia [€]:

200

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1747.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Region Murcji, Molina De Segura

Od 20 sie 2020 do 26 sie 2020

Adres i termin dostawy

Francja, Pikardia, Amiens

Od 30 sie 2020 do 11 wrz 2020


Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełną ciężarówką tzw. „Less Than Truckload” to wykorzystanie fragmentu powierzchni ładunkowej samochodu ciężarowego. Jeżeli mamy do przetransportowania nieduży ładunek, który nie potrzebuje skorzystania z pełnej ciężarówki lub który nie potrzebuje skorzystania z dużej powierzchni, wówczas użycie takiego wariantu kategorii jak: niepełny samochód ciężarowy jest prawidłowe. 


Do samochodów ciężarowych wykorzystywanych w transporcie LTL zalicza się pojazdy, których waga przewyższa 3,5 tony i inne maszyny spełniające zasady ustanowione przez nasz kraj. Do transportu LTL wykorzystuje się spore kontenery meblowe, samochody ciężarowe BDF, ciężarówki skrzyniowe i samochody ciężarowe - kontenery, samochody ciężarowe gatunek: firanka lub furgon. Rodzaj samochodu ciężarowego powinien być dopasowany do przewiezienia naszych paczek, które zadeklarowaliśmy w wybranej przez nas kategorii.

W wyliczeniach kosztów przewozu ładunku w ramach LTL, kluczowe są tego ładunku parametry – ciężar i gabaryty. Należy również dołączyć informację o tym, czy rzeczy do zabrania znajdują się na paletach i czy zostały spakowane. Jeśli tak, należy opisać ładunek. Istotna jest także informacja w temacie usługi – czy wlicza się w nią tylko transport, czy również załadunek i rozładunek. Ważnym elementem jest także termin zrealizowania usługi.

Ładunki przewożone w obszarze LTL to zwykle paczki z odzieżą, paczki, meble, a czasem zdarzają się części elektrowni wiatrowej.

W przypadku, kiedy transport niepełną ciężarówką nie wystarczy aby przewieźć nasz ładunek, można skorzystać z innej opcji – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej nazywanego transportem całonaczepowym.