(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Scout T18 (Nr 5512472)

Marka i model:

Scout T-18

Długość [m]:

259

Szerokość [m]:

135

Wysokość [m]:

181

Waga w kg (łączna):

670

Dystans: 365.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Borkowo

Od 27 lis 2019 do 28 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Olecko

Od 28 lis 2019 do 29 lis 2019


Transport maszyn rolniczych

Transport urządzeń uprawnych prawie zawsze bywa transportem ponad formatowym. Do maszyn rolniczych klasyfikujemy kombajny, kosiarki, młocarnie, opryskiwacze, zgrabiarki jak i wiele innych. Wielkogabarytowe maszyny rolnicze są pojazdami nienormatywnymi. Maszyny te nie mogą zwyczajnie jeździć po ulicach, ze względu na fakt, że ich wymiar przewyższa dozwolone gabaryty przewidziane przez przepisy w Polsce jak także w UE. Trudność przedstawiać może również napór osi urządzeń uprawnych, jaki przewyższa reguły możliwe dla większej części szos.

Jak przewozi się pojazdy rolnicze?

Do przewozu maszyn i pojazdów uprawnych często wykorzystuje się naczepy typu jumbo i tele. Przewoźnicy oferujący transport pojazdów rolniczych posiadają właściwie dopasowanymi lawetami, jakie potrafią przetransportować maszyny rolnicze ważące do kilku ton, jak przykładowo opryskiwacze. Przewoźnik podejmujący się transportu pojazdu uprawnego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a także powinien posiadać właściwe uprawnienia, sprzęt fachowy i doświadczenie. W przypadku, jeżeli maszyna przekracza dozwolone zasady wymiarami lub wagą, potrzebne jest dostanie specjalnego pozwolenia, a jeszcze potrzebny będzie udział pilota przy transporcie.

Cena transportu pojazdów rolniczych

Koszt przewozu maszyny uprawnego jest związana od gabarytów, wagi i stanu maszyny. Na wycenę transportu wpływa również długość między miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Ważnym elementem może być także czas transportu.