(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-02-25 17:04

Scuter 50cc 80kg (Nr 2414096)

Scuter 50cc 80kg

Marka i model:

Honda nsc

Waga w kg (łączna):

80.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1492.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory oraz skutery to zazwyczaj wartościowe ładunki, które wydają się dość trudne do zabezpieczenia podczas transportu. Niełatwe - jednak tylko na pozór. Poprawnie umocowany jednoślad w 100% przetrwa transport bez jednej rysy.

     Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas przewozu na naczepie, potrzebne są 4 pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są ledwie 2, bowiem mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Istotne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu oraz między transportowanymi przedmiotami.

    Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

     Można zazwyczaj wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

     Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Hinwil, Szwajcaria

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Świdnik, 21-040, Polska

Termin elastyczny