(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-08-29 13:16

SEAT

(Nr 1994390)
SEAT

Marka i model:

SEAT Córdoba

Waga w kg (łączna):

1.05

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1086.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ childQuestion.message }

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się często, jak zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Włoch. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia wozu

    Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć 4 taśmami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Powinno się pamiętać również, iż właściwa masa naczepy nie może przekraczać właściwej masy auta ciągnącego.

Procedury

    Żeby niezależnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Capdepera, Hiszpania

31 sie 2017

Adres i termin dostawy

Jerez de la Frontera, Hiszpania

2 wrz 2017