(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Seat (Nr 5376706)

Seat

Marka i model:

Seat Ibiza

Waga w kg (łączna):

1100

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2197.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Alicante/alacant

Od 7 sty 2020 do 15 sty 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Brema, Brema

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się nierzadko, jeśli kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia wozu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Należy nie zapominać także, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.