(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-26 11:22

Seat 124d (familiar)

(Nr 2632872)

Marka i model:

Seat 124d (familiar)

Waga w kg (łączna):

1000.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1934.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu wozu uwidacznia się niekiedy, gdy kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Francji. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować samochód?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody transportu auta

    Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Powinno się nie zapominać także, że właściwa masa przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Formalności

    Żeby niezależnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Las Palmas de Gran Canaria, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Murcia, Hiszpania

Termin elastyczny