(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Seat 600 E (Nr 4849026)

Seat 600 E

Marka i model:

Seat 600E

Waga w kg (łączna):

700.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 648.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Walencja, Alacant

Od 6 sie 2019 do 13 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Kadyks

16 wrz 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta uwidacznia się nierzadko, jeżeli nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Francji. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu wozu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać także, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru pojazdu.