(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-18 12:57

Seat Alhambra

(Nr 2163303)
Seat Alhambra

Marka i model:

Seat Alhambra

Waga w kg (łączna):

1800.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 781.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się najczęściej, jak kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu auta

    Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Wypada pamiętać również, że właściwa masa naczepy nie powinna przerastać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

    Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Leisenwald, 63699, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Kępno, HENRYKA SIENKIE, Polska

Termin elastyczny