(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-25 09:02

Seat Alhambra

(Nr 2318996)
Seat Alhambra

Marka i model:

Alhambra II , długa - 4854 mm , szeroka 1904 mm

Waga w kg (łączna):

2000.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1046.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu wozu uwidacznia się nierzadko, kiedy kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Austrii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia samochodu

    Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Powinno się nie zapominać również, iż faktyczna masa przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

    Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Aalborg, Dania

25 sty 2018

Adres i termin dostawy

Wągrowiec, 62-100, Polska

25 sty 2018