(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-23 07:58

Seat Alhambra

(Nr 2407092)
Seat Alhambra

Marka i model:

Seat Alhambra

Waga w kg (łączna):

1600.00

Dystans: 488.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu auta pojawia się niekiedy, gdy nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z UK. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody transportu pojazdu

    Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła auta należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Trzeba pamiętać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy auta holowanego.

Formalności

    Żeby niezależnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Bolesławiec, 59-700, Polska

Od 23 lut 2018 do 4 mar 2018

Adres i termin dostawy

Starachowice, 27-200, Polska

Od 23 lut 2018 do 4 mar 2018