(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

SEAT Alhambra (Nr 6986588)

SEAT Alhambra
Waga
Sztuk
SEAT Alhambra 1 Gen. [restyling] (2000 - 2010) Minivan
Długość
463 cm
Szerokość
181 cm
Wysokość
176 cm
ok.
1730 kg
1
Sprawny*:
Nie

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1730 kg
Dystans
898 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Gerstetten

8 gru 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Greater Poland Voivodeship, Twardów

14 gru 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się najczęściej, jak zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Francji. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia podczas przewozu. Wypada nie zapominać również, iż właściwa waga naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy auta holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru pojazdu.