SEAT Alhambra (Nr 7553745)

SEAT Alhambra
Waga
Sztuk
SEAT Alhambra 1 Gen. [restyling] (2000 - 2010) Minivan
Długość
463 cm
Szerokość
181 cm
Wysokość
176 cm
ok.
1730 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1730 kg
Dystans
1653 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Luton, Luton

Od 1 lip 2021 do 1 sie 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Kwidzyn

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu pojawia się nierzadko, gdy kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła auta należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia podczas przewozu. Wypada nie zapominać również, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przerastać właściwej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru auta.