(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Seat Altea (Nr 4816964)

Seat Altea

Marka i model:

Seat Altea

Waga w kg (łączna):

1500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2449.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Jerez De La Frontera

Od 19 wrz 2019 do 23 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Monachium

Od 27 wrz 2019 do 28 wrz 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta uwidacznia się często, jeżeli nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Francji. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć 4 taśmami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Należy nie zapominać również, iż właściwa waga naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który uprawnia firmę do odbioru auta.