Seat Arona 1,0 Eco Tsi (Nr 6372433)

Seat Arona 1,0 Eco Tsi

Marka i model:

SEAT ARONA 1,0 ECO TSI

Waga w kg (łączna):

1625

Budżet zlecenia [€]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1845.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Kolonia

1 lis 2020

Adres i termin dostawy

Tunezja, Gubernatorstwo Tunis, Tunis

31 gru 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu uwidacznia się często, jeśli zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Należy nie zapominać także, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru pojazdu.