(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

SEAT Cordoba (Nr 7541674)

Waga
Sztuk
SEAT Cordoba 2 Gen. (1999 - 2003) Sedan
Długość
416 cm
Szerokość
164 cm
Wysokość
142 cm
ok.
1095 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1095 kg
Dystans
1775 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Holandia, Holandia Północna, Amsterdam

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu pojawia się najczęściej, gdy kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z UK. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody transportu auta

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Należy pamiętać także, iż właściwa waga przyczepy nie może przerastać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.