(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-10-25 10:43

Seat Ibiza

(Nr 2113293)

Marka i model:

Seat Ibiza 1.2

Waga w kg (łączna):

950.00

Budżet zlecenia [zł]:

800

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1308.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu wozu pojawia się najczęściej, jeżeli kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z UK. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody transportu samochodu

    Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Powinno się pamiętać także, że właściwa waga naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Gbg, 41106, Szwecja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Warszawa, Polska

Termin elastyczny