(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Seat Ibiza (Nr 4725892)

Seat Ibiza

Marka i model:

Seat Ibiza

Waga w kg (łączna):

1100

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 290.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

16 lip 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Katowice

16 lip 2019


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta pojawia się najczęściej, gdy kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Włoch. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Należy pamiętać także, że rzeczywista waga naczepy nie może przewyższać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.