(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Seat ibiza (Nr 4898582)

Seat ibiza

Marka i model:

Seat ibiza 1.9

Waga w kg (łączna):

1160.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1487.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Bromley

9 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu uwidacznia się nierzadko, jak kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Anglii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody transportu wozu

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Wypada nie zapominać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru wozu.