(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

seat ibiza (Nr 4922902)

seat ibiza

Marka i model:

seat ibiza

Waga w kg (łączna):

1175.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1120.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Jerez De La Frontera

Od 30 wrz 2019 do 2 paź 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Sabadell

Od 3 paź 2019 do 6 paź 2019


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu pojawia się niekiedy, gdy kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Włoch. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody przewożenia auta

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Trzeba nie zapominać również, iż właściwa masa naczepy nie może przerastać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru wozu.