(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Seat ibiza (Nr 5257902)

Seat ibiza

Marka i model:

Seat ibiza

Waga w kg (łączna):

1600

Budżet zlecenia [zł]:

1400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1085.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Lucerna, Zell

Od 14 paź 2019 do 17 paź 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Rawicz

31 paź 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu pojawia się nierzadko, gdy nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia auta

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca podczas transportu. Wypada nie zapominać także, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.