SEAT IBIZA (Nr 5422406)

SEAT IBIZA

Marka i model:

SEAT IBIZA 1.6

Waga w kg (łączna):

3200.00

Budżet zlecenia [€]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3399.00 km

Adres i termin nadania

Cypr, Cypr, Limassol

6 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Hesja, Frankfurt Nad Menem

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta uwidacznia się często, jeżeli kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody transportu samochodu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Trzeba nie zapominać także, że rzeczywista waga naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.