(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Seat Ibiza (Nr 6036153)

Seat Ibiza

Marka i model:

Seat Ibiza

Waga w kg (łączna):

1200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1945.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Northamptonshire, Towcester

30 cze 2020

Adres i termin dostawy

Słowacja, Kraj Bańskobystrzycki, Detva

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu uwidacznia się nierzadko, jak nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Niemiec. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody transportu auta

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Wypada pamiętać również, iż właściwa waga naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia firmę do odbioru wozu.