seat ibiza (Nr 6045601)

seat ibiza

Marka i model:

seat ibiza

Waga w kg (łączna):

1090

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2366.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Od 4 maj 2020 do 30 maj 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Datteln

Od 1 cze 2020 do 2 cze 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się najczęściej, jak nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody transportu pojazdu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Trzeba pamiętać również, iż rzeczywista waga przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy auta holowanego.

Formalności

Aby niezależnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie w obszarze UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który uprawnia firmę transportową do odbioru auta.