(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Seat ibiza (Nr 6223474)

Seat ibiza

Marka i model:

Seat ibiza

Waga w kg (łączna):

1100

Budżet zlecenia [€]:

350

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2952.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Monachium

3 lip 2020

Adres i termin dostawy

Libia, Trypolis, Trypolis

31 lip 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu uwidacznia się najczęściej, jeżeli zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Francji. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Powinno się nie zapominać także, iż właściwa masa naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.