Seat ibiza (Nr 6354185)

Seat ibiza

Marka i model:

Seat ibiza

Waga w kg (łączna):

1100

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1630.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Asturias, Gijón/xixón

Od 16 wrz 2020 do 17 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Londres

Od 18 wrz 2020 do 19 wrz 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu uwidacznia się nierzadko, jeżeli nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Czech. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Powinno się nie zapominać również, iż faktyczna masa naczepy nie może przekraczać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.