(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

SEAT Ibiza (Nr 6448100)

SEAT Ibiza
Waga Sztuk:
SEAT Ibiza 5 Gen. (2017 - 2019) Hatchback
Długość
406 cm
Szerokość
178 cm
Wysokość
144 cm
ok. 1290 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1290 kg
Dystans: 1488 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Osterhofen

20 sie 2020

Adres i termin dostawy

Andora, San Julián De Loria, Bixessarri

11 wrz 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu pojawia się niekiedy, jeśli zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu wozu

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Wypada pamiętać także, iż rzeczywista masa przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy auta holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.