SEAT Ibiza (Nr 6629243)

SEAT Ibiza
Waga Sztuk:
SEAT Ibiza 4 Gen. [restyling] (2012 - 2015) Hatchback 5-Doors
Długość
406 cm
Szerokość
169 cm
Wysokość
144 cm
ok. 1120 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1120 kg
Dystans 1579 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Palma

Od 1 paź 2020 do 30 lis 2020

Adres i termin dostawy

Belgia, Vlaanderen, Brugia

Od 1 gru 2020 do 31 gru 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu pojawia się najczęściej, jeśli zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Austrii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Trzeba pamiętać także, że faktyczna waga naczepy nie może przewyższać właściwej masy auta ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.