SEAT Ibiza (Nr 6638963)

SEAT Ibiza
Waga Sztuk:
SEAT Ibiza 5 Gen. (2017 - 2019) Hatchback
Długość
406 cm
Szerokość
178 cm
Wysokość
144 cm
ok. 1290 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1290 kg
Dystans 0 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 2 paź 2020 do 13 lis 2020

Adres i termin dostawy

Brazylia, Rio De Janeiro, Rio De Janeiro

Od 18 lis 2020 do 27 lis 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu pojawia się niekiedy, kiedy zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Anglii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby transportu wozu

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia podczas przewozu. Trzeba pamiętać również, że rzeczywista masa naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie w obszarze UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru samochodu.