SEAT Ibiza (Nr 7186161)

SEAT Ibiza
Waga
Sztuk
SEAT Ibiza 4 Gen. (2008 - 2012) ST Familiar
Długość
405 cm
Szerokość
169 cm
Wysokość
144 cm
ok.
1082 kg
1
Sprawny*:
Nie

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1082 kg
Dystans
2652 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Castellón De La Plana / Castelló De La Plana

Od 1 lip 2021 do 5 lip 2021

Adres i termin dostawy

Bułgaria, Област София-Град, Sofia

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu pojawia się najczęściej, jak zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu pojazdu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Powinno się pamiętać także, iż właściwa waga naczepy nie może przerastać faktycznej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.