SEAT Ibiza (Nr 7610928)

SEAT Ibiza
Waga
Sztuk
SEAT Ibiza 4 Gen. (2008 - 2012) Hatchback 5-Türig
Długość
405 cm
Szerokość
169 cm
Wysokość
144 cm
ok.
1077 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1077 kg
Dystans
2553 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Monachium

Od 15 maj 2021 do 16 maj 2021

Adres i termin dostawy

Portugalia, Faro District, Faro

Od 17 maj 2021 do 20 maj 2021


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu pojawia się najczęściej, jeżeli kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Austrii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia auta

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Powinno się pamiętać również, iż właściwa masa przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia firmę do odbioru pojazdu.