SEAT Ibiza (Nr 7634279)

SEAT Ibiza
Waga
Sztuk
SEAT Ibiza 4 Gen. [restyling] (2012 - 2015) ST Familiar 5-Puertas
Długość
423 cm
Szerokość
169 cm
Wysokość
144 cm
ok.
1132 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1132 kg
Dystans
356 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Madryt

1 lip 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Castilla Y León, Otero De Sanabria

Termin elastyczny


Zadaj pytanie

Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu uwidacznia się często, gdy nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Anglii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody transportu auta

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Wypada nie zapominać również, iż faktyczna waga naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w firmie na terenie UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.