SEAT Ibiza (Nr 7635905)

SEAT Ibiza
Waga
Sztuk
SEAT Ibiza 5 Gen. (2017 - 2019) Hatchback
Długość
406 cm
Szerokość
178 cm
Wysokość
144 cm
ok.
1190 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1190 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Asturia, Gijon

Od 16 sie 2021 do 2 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Gwadelupa, Okręg Basse-Terre, Petit-Bourg

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się często, jak nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Wypada nie zapominać także, iż właściwa masa przyczepy nie może przerastać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.