SEAT Ibiza (Nr 7636603)

SEAT Ibiza
Waga
Sztuk
SEAT Ibiza 3 Gen. (2002 - 2006) Hatchback 5-Drzwiowy
Długość
395 cm
Szerokość
169 cm
Wysokość
144 cm
ok.
1118 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1118 kg
Dystans
2106 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Conwy, Conwy

Od 14 sie 2021 do 30 sie 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Krzeczów

Od 31 sie 2021 do 14 wrz 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się nierzadko, jeżeli nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia auta

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Wypada nie zapominać także, że właściwa masa przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.