SEAT Ibiza (Nr 7664535)

SEAT Ibiza
Waga
Sztuk
SEAT Ibiza 4 Gen. [restyling] (2012 - 2015) Hatchback 5-Puertas
Długość
406 cm
Szerokość
169 cm
Wysokość
144 cm
ok.
1097 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1097 kg
Dystans
2088 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Santa Cruz De Tenerife

22 cze 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

26 cze 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu uwidacznia się niekiedy, jeżeli kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Czech. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu wozu

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Powinno się pamiętać również, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru samochodu.