(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-27 14:31

Seat Ibiza 2004 (Nr 2421312)

Seat Ibiza 2004

Marka i model:

Seat Ibiza 2003

Waga w kg (łączna):

1150.00

Budżet zlecenia [€]:

120

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 114.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu auta pojawia się często, kiedy zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Francji. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować pojazd?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia pojazdu

    Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia podczas przewozu. Trzeba nie zapominać również, że właściwa masa przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

    Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upoważnia firmę do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Janssenstraat, Helmond, 5707, Holandia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Schoener, Wijk bij Duurstede, 3961KZ, Holandia

Termin elastyczny