(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-25 07:11

Seat Leon

(Nr 2318860)
Seat Leon

Marka i model:

seat leon

Waga w kg (łączna):

1000.00

Dystans: 2108.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu auta pojawia się niekiedy, gdy kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z UK. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody transportu auta

    Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia w czasie transportu. Powinno się nie zapominać również, iż faktyczna waga przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy auta ciągnącego.

Procedury

    Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie na terenie UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Neapol, Włochy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Lublin, Polska

Termin elastyczny